(Slovenská verzia)

Oficiálna stránka mapového programu OziExplorer pre GPS prístroje.  Tento program spolupracuje s GPS navigátormi Magellan, Garmin, Lowrance, Eagle and MLR. Program dokáže z väčšiny uvedených GPS prijímačov  načítať / uložiť geografické dáta a tieto potom zobrazovať na mapovom podklade. Ako mapový podklad môže slúžiť ľubovoľná naskenovaná papierová mapa alebo digitálna rastrová mapa. Obsahuje aj funkciu "pohyblivá mapa", ktorá zobrazuje na počítači aktuálnu polohu prijatú z GPS prijímača.

 

 

 

 

 

Mapový program pre GPS

Požiadavky:

 • Počítač PC so systémom Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP/Vista/7/8.
 • GPS navigátor Magellan, Lowrance, Eagle, Garmin alebo Brunton/Silva.
 • Ľubovoľný GPS prijímač s výstupným formátom NMEA 0183 môže byť využitý pre funkciu Pohyblivá mapa, ktorá zobrazuje skutočný (reálny) pohyb na mapovom podklade.
 • Mapy požadovanej oblasti, ktorej koľvek časti sveta v digitálnej podobe alebo naskenované a kalibrované papierové mapy.

Názov "Ozi" je austrálskym slangovým výrazom pre  ... Australčana


OziExplorer bol napísaný pre moju vlastnú potrebu na prípravu 4x4 výletov s dôrazom na užívateľskú jednoduchosť. Tento program som neskôr zverejnil ako Shareware pre voľné stiahnutie s obmedzeniami v neregistrovanej verzii.
OziExplorer is interaktívny, rastrový, plánovač trás a polohu zobrazujúci program, ktorý užívateľovi umožňuje pridať vlastné Body, Cesty a Trasy priamo do naskenovanej Mapy jednoduchým spôsobom "Označ a Klikni". Tieto dáta umožňuje nahrať priamo do GPS navigátora.

Vlastnosti:

 • Vytvorenie vlastných máp z naskenovaných a skalibrovaných rastrov .
 • Možnosť použitia rôznych formatov digitalnych rastrových máp (BSB, Maptech, USGS DRG).
 • Priama podpora vačšiny navigátorov značiek Lowrance/Eagle, Garmin, Magellan and MLR s možnosťou načítania a odoslania Bodov, Ciest a Trás (Waypoints, Routes a Tracks).
 • Podpora obojsmernej  komunikácie (Upload/Download) Značiek pre navigátory  Lowrance/Eagle.
 • Možnosť vytvorenia Trasy na mapovom podklade a jej nahranie do GPS (Lowrance/Eagle, Garmin and Magellan), túto funkciu nepodporuju všetky navigátory..
 • Priradenie trvalých vlastností pre každú mapu ako sú spôsob zobrazenia alebo pripojenie obrázkov, značiek či  popisiek Mapy.
 • Podpora viac ako 100 súradných systémov.
 • Výber z viacerých formátov súradníc - UTM, BNG, IG, Swiss, Swedish, NZG, France + iné.
 • Výber rôznych mapových projekcií.
 • Tlač máp a zoznamov Bodov.
 • + veľa, veľa ďalších funkcií.

Často kladené otázky (FAQ)


RegisterAko program zaregistrovať?
Kliknite a získate informácie ako registrovať (zakúpiť) program OziExplorer
Uvedený odkaz umožňuje on-line elektronický nákup a registráciu.

 

Rôzne varianty inštalácie

Pre program OziExplorer je dostupná verzia 3.95.6e

Program OziExplorer (8.0 MBytes)

Shareware Demo verzia + Trial verzia

Prosím čítajte : Slovenská verzia programu OziExplorer je nová a relatívne málo testovaná. Niektoré nápisy, formuláre a texty nemusia byť zobrazované alebo funkčné úplne správne. Tieto nedostatky sa budeme snažiť odstrániť.

Trial verzia

Inštalácia

Stiahnite inštalačné súbory programu OziExplorer do samostatného adresára na disk Vášho počítača. Inštaláciu spustíte programom oziexp_setup.exe - tento automaticky rozbalí a nakopíruje všetky potrebné súbory.

Poznámka : Nápoveda (help) k tomuto programu je dostupná stále len v angličtine.


Voliteľné doplnky

Na tejto stránke nájdete voliteľné externé doplnky, moduly a nástroje, ktoré sú určené pre rozšírenie funkcií alebo vlastností programu OziExplorer.

Img2Ozf.exe * Geotiff Support * HTML Help Aktualizácia * Ozi Help Engine * Maptech PCX and RML Chart Support * Podpora čítania súborov ECW Mapy * Symboly pre Magellan POI's

Stránka voliteľných doplnkov


Aktualizácia programu

Ak chcete aktualizovať staršiu verziu ako 3.90 musíte si stiahnuť kompletnú inštaláciu - Varianta 1. Vtedy budete mať istotu, že budú nainštalované všetky potrebné súbory pre novú verziu. Inštalácia novej verzie zachováva väčšinu Vašich nastavení a registračných informácií.

OziExplorer Aktualizácia (4.3 MBytes)


Návrat na Hlavnú stránku